Skupujemy mieszkania

Press enter to begin your search

Jak zabezpieczyć dom przed wilgocią?

Blog nieruchomości / Nieruchomości  / Jak zabezpieczyć dom przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć dom przed wilgocią?

Dobre budownictwo to przede wszystkim odpowiednia ochrona i zabezpieczenie przed wilgocią. Ochronę taką zapewnią nam materiały budowlane najwyższej jakości. Tylko takie zapewnią nam inwestycję, która opłaci się na długie lata i która nie jest zbyt kosztowna.

Dobór odpowiednich technologii

W zależności od funkcji ochronnych, izolacja przeciw wilgoci posiada kilka rodzajów. Pierwsza służy ochronie nieruchomości przed oddziaływaniem wody. Nie wywiera ona ciśnienia hydrostatycznego. Drugim typem izolacji jest izolacja parochronna. Dzięki temu mieszkania posiadają zabezpieczone przegrody budowlane. Wtedy para wodna nie ma możliwości przeniknięcia i pozostania w nich.

Izolacja przeciwwodna

Przeciw-wodna izolacja może zostać wykonana przy użyciu membrany samoprzylepnej. charakteryzują się one cienkim, giętkim materiałem i prostą obsługą. Dzięki temu możemy wykorzystać je do izolacji wszystkich rodzajów naroża i występów. Membrany posiadają pojedynczą warstwę, którą kładziemy na wyrównane wcześniej podłoże. W przypadku płaszczyzn pionowych, zalecane jest mechaniczne zamocowanie jej przy górnych krawędziach, dociskając wałkiem do podłoża. Równie skuteczne są folie izolacyjne. Produkowane są one z takich materiałów, jak polietylen, polipropylen czy polichlorek. Folie układa się luźno. To materiał wrażliwy na rozdarcia i przebicia, dlatego dodatkowo pokrywa się je polichlorkiem czy polietylenem.

Okna a wentylacja naszego mieszkania

Wietrzenie w naszym domu ułatwi dobry projekt samego układu nieruchomości. Ściany muszą mieć takie rozmieszczenie, aby zwracały się w kierunku wiatrów. Również okna i drzwi powinny być tak skierowane. W celu pozbycia się powietrza, które zalega w naszym domu, możemy wywołać kontrolowany przeciąg. W budynkach, które mają piwnice wykonuje się dwie izolacje. Ponadto jest konieczna izolacja zewnętrznych ścian. Nasza warstwa ociepleniowa z kolei powinna być wodoszczelna, najlepiej z wełny mineralnej bądź styropianu. Przy niskim poziomie wody gruntowej nie ma potrzeby wykonywania takiej izolacji. Wełna ani styropian nie będą potrafiły podciągać położonej blisko wody. W przypadku zalania podłogi, woda będzie przechodziła przez warstwy aż do momentu pojawienia się izolacji cieplnej, która zgromadzi się na wierzchu izolacji wodoszczelnej. Izolacja to podstawa, bez której budownictwo nie może działać poprawnie. Niezabezpieczone mieszkania i nieruchomości mogą w przyszłości przyczynić się do poniesienia przez nas naprawdę wysokich kosztów naprawy jak i zakupu nowych materiałów.