Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Allf/domains/atia.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Allf/domains/atia.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/Allf/domains/atia.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708 Jakie mieszkanie wybrać? - Blog nieruchomości

Skupujemy mieszkania

Press enter to begin your search

Jakie mieszkanie wybrać?

Blog nieruchomości / Design  / Jakie mieszkanie wybrać?

Jakie mieszkanie wybrać?

Zakup mieszkania jest dla wielu z nas jedną z najważniejszych decyzji, jakie przyszło nam podjąć w życiu. Zastanawiamy się często, na jakie się zdecydować: kupić na rynku pierwotnym, czy może wtórnym? Wiele osób uważa, że zakup zupełnie nowego mieszkania to lepsze rozwiązanie. Umożliwia ono przede wszystkim aranżację wnętrza, zamontowanie innowacyjnych udogodnień jak i niższe koszty utrzymania.

Mieszkanie według własnych wizji

Badania pokazują, że aż 55% osób nie rozważa nawet zakupu mieszkania na rynku wtórnym. Rynek pierwotny przyciąga swoją nowoczesnością, brakiem konieczności remontów jak i samodzielną aranżacją wnętrz. Kupując wtórne mieszkanie musimy pogodzić się z jego obecnym wyglądem, narzuconym układem pomieszczeń – który jest czasem bardzo niekorzystny i zarazem niepraktyczny dla nowych kupujących. Panuje przekonanie, jakoby mieszkania z drugiej ręki miałyby być tańsze, bo nie wymagają dodatkowych kosztów potrzebnych na ich wykończenie. Jednak rzeczywistość jest inna. Wszystko zależy od miasta, w którym kupujemy mieszkanie. Na niektórych rynkach wtórnych trzeba dopłacać nawet do 1500 złotych za metr kwadratowy. Jak więc widać, mieszkanie wtórne wcale nie musi być tańsze, a nieruchomości bardziej opłacalne.

Budownictwo wtórne – czy jest bardziej opłacalne?

Osoby zainteresowane rynkiem wtórnym powinny zwrócić uwagę na tańsze miasta. Tam zapłacimy o 700 złotych mniej w przypadku mieszkań wtórnych. Do ceny używanego mieszkania doliczyć trzeba także koszty remontu. Wiele lokali ,,z drugiej ręki” wcale nie nadaje się do mieszkania od zaraz. To bardzo mylne przeświadczenie. Nawet z pozoru niewielkie odświeżenie mieszkania może okazać się potężnym remontem, na jaki nie byliśmy przygotowani. Warto więc przemyśleć, na które mieszkanie chcemy się zdecydować. Wiele zależy od środków, jakimi dysponujemy a także od miasta, w którym zamierzaliśmy sprawdzać nieruchomości. Decyzja ta z pewnością nie należy do łatwych, jednak co najważniejsze przy jej podejmowaniu to spokój i umiar. Nie łapmy pierwszej, lepszej oferty tylko dlatego, że jest tańsza. Warto przeglądnąć wiele ofert, porównać ze sobą różne aspekty i dopiero potem podjąć ostateczną decyzję co do wyboru naszego lokum. Zarówno mieszkanie nowe, jak i stare ma swoje plusy i minusy. Trudno więc jednoznacznie wskazać, które mieszkanie jest lepsze, a które gorsze. Wszystko zależy od nas i od tego, czego konkretnie wymagamy od naszego nowego mieszkania. Wybierzmy więc takie, na jakie nas stać i które nie wymaga od nas dużego remontu.