Skupujemy mieszkania

Press enter to begin your search

Ogrzewanie dużych pomieszczeń

Blog nieruchomości / Art  / Ogrzewanie dużych pomieszczeń

Ogrzewanie dużych pomieszczeń

Ogrzewanie dużych pomieszczeń

Największe wyzwanie w kwestii ogrzewania to bez wątpienia duże powierzchnie jak i wysokie pomieszczenia. Wszystko to wymaga od nas przemyślanego systemu grzewczego. Musi on w końcu odpowiadać nowoczesnym standardom ogrzewania: komfortowe i energooszczędne w jednym. Takie mieszkania to bez wątpienia niełatwy orzech do zgryzienia.

Jak poradzić sobie z ogrzaniem nieruchomości?

Duże, magazynowe hale produkcyjne, sklepy, warsztaty. To właśnie te miejsca wymagają od nas specjalnego podejścia, jeśli chodzi o system grzewczy. O komforcie osób w nim przebywających zadecydują kolejno: urządzenia grzewcze, ich rozmieszczenie i kontrola całego procesu, która umożliwi nam sterowanie. Budownictwo musiało dopasować się do obowiązujących standardów ekologicznych, które połączone są z komfortem. Jak więc można się domyślić, nie było to takie proste.

Zmierzmy się z wyzwaniem

Wyzwania, jakie budownictwo spotkało na swojej drodze to przede wszystkim utrzymanie stałej temperatury w całym pomieszczeniu. Problem ten z pewnością znają wszyscy właściciele i zarządcy przemysłowych pomieszczeń. Aby całe ogrzewanie nie było zbyt kosztowne, dobór urządzeń jak i metod musiał być szczegółowo dobrany. Zminimalizowane strat było kolejnym wyzwaniem dla wielu nieruchomości. W tym celu zazwyczaj stosuje się kurtyny powietrzne. Zapobiegają one wyziębianiu mieszkania, podczas częstego otwierania drzwi. W wielkich budynkach dbanie o szczelność jest wyjątkowo ważne. Pomaga zminimalizować utratę ciepła o naprawdę spory procent.

Kotłownia – gdzie ją zrobić?

Większość właścicieli hal stała również przed dylematem związanym z kotłownią. Brakuje bowiem na nią miejsca. Tutaj rozwiązaniem mogą być nagrzewnice. To najtańsze źródło ciepła do tak wielkich pomieszczeń. W szybki sposób osiągniemy dzięki niemu wysoką temperaturę. Wymienia ona powietrzne z zimnego na ciepłe, wysyłając je od razu do otoczenia. To lepsze rozwiązanie niż ogrzewanie centralne, w którym woda najpierw musi się ogrzać, by dopiero później pójść w obieg. Takie rozwiązanie na pewno nie sprawdzi się w tak wielkich halach i magazynach.

Porównanie różnych ametod ogrzewania

Warto przed zdecydowaniem się przemyśleć różne systemy grzewcze. Metody te można podzielić ze względu na nośnik ciepła jak i sposób rozprowadzania go. Pamiętajmy, że mowa o użytkowaniu przemysłowym. Dobrze wybrana metoda pozwoli nam zaoszczędzić wiele pieniędzy jak i zabezpieczyć naszą halę na przyszłość. Zimnymi dniami z kolei nie będziemy musieli martwić się wychłodzeniem.